"Niedziela rano - patrzę przez okno, nikogo nie ma. Zaglądam na Facebooka, a tam cała wieś" - ten żart krążący w sieci pokazuje, czym są media masowe.
Dziś z okazji obchodzonego w Polsce Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu przypominamy artykuł ks. Andrzeja Turka, przewodniczącego Komisji ds. Mediów V Synodu Diecezji Tarnowskiej, jaki ukazał się na łamach papierowego wydania naszego tygodnika zatytułowany "Włącz niebo!".
"»Niedziela rano – patrzę przez okno, nikogo nie ma. Zaglądam na Facebooka, a tam cała wieś« – ten żart krążący w sieci pokazuje, czym są media masowe. To znak czasu" - pisze kapłan. Więcej o tym, czym jest lektura czasopism katolickich i co się może stać, jeśli w priorytetach duszpasterskich zapodziejemy media, przeczytacie tutaj:
Wielokrotnie na łamach "Gościa Tarnowskiego" pisaliśmy również o chlubnych tradycjach medialnych tarnowskiego Kościoła. Nasza diecezja w wykorzystaniu internetu w służbie Kościołowi prześcignęła nawet Watykan. O tym, że jest się czym chwalić i na czym budować, przeczytacie tutaj:
Zachęcamy również do wysłuchania wywiadu z ks. Andrzejem Turkiem udzielonego diecezjalnemu radiu RDN Małopolska. Kapłan w rozmowie z ks. Marcinem Gryzło, w ramach cyklu "Rozgryźć Kościół", mówi o medialnej naturze Kościoła, nadrzędnych celach mediów, etyce mediów, szacunku dla prawdy, ale także lenistwie duchowym. Podkreśla, że choć media katolickie dziś służą jako współczesna ambona, to nie są celem samym w sobie, ale jedynie podprowadzają i przygotowują do przeżycia realnego spotkania z Bogiem na Eucharystii. Posłuchajcie:
Rozgryźć Kościół - ks. Andrzej Turek - 17.09.2020.Czytaj także: