Nowy numer 3/2021 Archiwum

Paczuszka dla Maluszka, wigilijne świece, torby z żywnością i dar krwi - parafie dzielą się sercem

Zbiórki żywności czy akcje oddawania krwi to tylko jedne z wielu inicjatyw.

Każda parafia włącza się w akcję Caritas Diecezji Tarnowskiej, polegającą na rozprowadzaniu świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dzięki tej inicjatywie wierni pomagają dzieciom m.in. w ich leczeniu, rehabilitacji czy wypoczynku. Akcja w tym roku odbywa się po raz 27. Do parafii w diecezji trafiło w tym roku prawie 90 tys. świec. To i tak z powodu pandemii mniej niż przed rokiem. Pisaliśmy o tym tutaj:

Kolejną inicjatywą podjętą w parafiach diecezji, m.in. tarnowskich Mościcach, Czchowie, Łącku, Tylmanowej, Wojakowej czy sądeckich wspólnotach św. Jana Pawła II i Matki Bożej Niepokalanej, jest Paczuszka dla Maluszka, która m pomóc matkom samotnie wychowującym dzieci, m.in. w Domu Samotnej Matki w Tarnowie prowadzonym przez siostry urszulanki, ale też dzieciom z domów dziecka czy hospicjów dziecięcych.

Paczuszka dla Maluszka, wigilijne świece, torby z żywnością i dar krwi - parafie dzielą się sercem   Choinka z bombkami Paczuszka dla Maluszka w mościckim kościele. Do akcji włączyły się również inne parafie diecezji tarnowskiej, m.in. Czchów, Łącko, Tylmanowa, Wojakowa oraz dwie sądeckie wspólnoty. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

W kościołach czy kaplicach już stanęły niewielkie choinki, na których wiszą papierowe bombki z informacją, co można kupić i ofiarować w podarunku (m.in. pieluszki, środki pielęgnacji niemowląt itd.). Każdy, kto chce wesprzeć inicjatywę, zabiera bombkę z choinki i po przygotowaniu paczki składa ją jako prezent pod choinką.

Akcja ta to inicjatywa Fundacji Małych Stópek. Darem serca może być także wpłata datków na konto fundacji. Pieniądze przeznaczone będą na potrzeby dzieci z domów samotnej matki, domów dziecka oraz hospicjów dziecięcych w całej Polsce. Numer konta Fundacji Małych Stópek na stronie internetowej: https://dlazycia.info.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama