Nowy numer 15/2021 Archiwum

Zejdź z kanapy, Camino czeka!

Już w sobotę 17 kwietnia można wyruszyć na kolejny etap rodzinnego wędrowania Szlakiem św. Jakuba w diecezji tarnowskiej.

Pierwszy etap już się odbył. Pielgrzymi przeszli odcinek z Zawady do Gumnisk.

- Sama droga była bardzo przyjemna. Ja w większości spędziłam ją w ciszy. Oczywiście były chwile rozmów i żartów. Tak naprawdę każdy mógł spędzić ten czas w dużej swobodzie. Mnie się to bardzo spodobało. Było to inna pielgrzymka niż ta, na którą zazwyczaj chodzę, gdzie czas w drodze spędza się według określonego planu, śpiewając czy modląc się. Tutaj była luźniejsza atmosfera. Ja tę chwilę wykorzystałam na wyciszenie się, miałam taki czas tylko dla siebie. Dla mnie było to bardzo wartościowe spędzenie sobotniego popołudnia. Dystans, jaki mieliśmy do przejścia, nie był wymagający. Pielgrzymowało wiele rodzin z dziećmi. Z mojej perspektywy był to raczej przyjemny spacer niż wysiłek, absolutnie do przejścia dla każdego. Sam szlak był wyznaczony częściowo przez drogę leśną, co dla mnie jest dużym plusem. Znacznie przyjemniej pielgrzymuje się, mogąc podziwiać piękne widoki. Nie bez znaczenia było to, jaką atmosferę stworzyli towarzyszący nam księża Łukasz i Marcin. Widać było, że troszczą się, żeby każdy czuł się dobrze i wrócił zadowolony. Nie mogę mówić za innych pielgrzymów, ale ja tak właśnie się czułam. Jeśli tylko będzie okazja i możliwość, to na pewno wybiorę się na kolejny etap - mówi jedna z uczestniczek I etapu pielgrzymowania.

Drugi został zaplanowany na 17 kwietnia. Uczestnicy, którzy zgłoszą swój udział w parafii św. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku (tel. 14 686 37 05), przejdą 16 km z Gumnisk k. Dębicy do Pilzna.

Pomysł rodzinnego wędrowania jakubowym szlakiem Via Regia wiąże się z trwającym Rokiem św. Jakuba. Ideę pielgrzymowania promuje Bractwo św. Jakuba przy jego sanktuarium w Brzesku, które jest kościołem stacyjnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama