Nowy numer 37/2021 Archiwum

Nowi misjonarze z diecezji tarnowskiej

27 maja krzyże misyjne wręczył im nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

W święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, podczas Mszy św. w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie 15 misjonarzy otrzymało krzyże misyjne z rąk nuncjusza apostolskiego w Polsce abp Salvatore Pennacchio. W tym gronie są trzy osoby z diecezji tarnowskiej: ks. Krzysztof Ferenc - wcześniej wikariusz w Krużlowej; ks. Wojciech Rymut - do niedawna wikariusz w parafii Barcice i Katarzyna Kępa - rodem z Łękawicy.

Pani Katarzyna została posłana do Afryki, ks. Krzysztof - do Czadu, a ks. Wojciech - do Republiki Środkowoafrykańskiej.

O ich drodze prowadzącej do podjęcia decyzji o wyjeździe na misje pisaliśmy tutaj. Pani Kasia opowiadała nam wówczas, jak wszystko zmieniło się w jej życiu w 2014 roku za sprawą modlitw jej mamy. - Bóg przemienił całkowicie moje życie i moje serce. Jednego dnia stałam się zupełnie nowym człowiekiem. Moje nawrócenie było owocem 20 lat modlitw mojej mamy. W lipcu 2020 roku, po 19-letnim pobycie w Chicago, sprzedałam wszystko, co miałam, i wróciłam do kraju, aby rozpocząć formację misyjną - mówiła "Gościowi Tarnowskiemu".

Więcej o tym przeczytasz tutaj:

Warto ponadto zauważyć, iż jedna z dwóch misjonarek świeckich archidiecezji krakowskiej także pochodzi z diecezji tarnowskiej. To fizjoterapeutka Katarzyna Sowa. I choć od wielu lat mieszka już w Krakowie, a od ponad 10 - współpracuje z Wydziałem Misyjnym krakowskiej kurii, to jej zapał misyjny zrodził się w tarnowskiej diecezji. Ducha misyjnego rozpaliła w niej katechetka, która założyła w parafii Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Wczoraj została posłana do Zambii. Będzie pracować w parafii Chrystusa Odkupiciela w Makeni, na obrzeżach Lusaki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama