Pod tym hasłem przebiegał trzeci dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego.
Czas między głównymi celebracjami Najświętszej Ofiary o 15.00 i o 18.30 pielgrzymi spędzili, uczestnicząc w bazylice w modlitwie różańcowej, nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub modląc się na nieszporach maryjnych, którym przewodniczył neoprezbiter o. Paweł Głodowicz CSsR.
Procesja. Krzysztof JasińskiNa ostatnią, sprawowaną tego dnia Eucharystię przybyli w tradycyjnej pielgrzymce leśnicy, myśliwi i pracownicy parków krajobrazowych. Głównym celebransem i kaznodzieją był o. Marcin Klamka CSsR. Już przy wprowadzeniu do Mszy św. kapłan nawiązał do pochodzenia nazwy „Eucharystia” i zachęcił wszystkich, aby była ona prawdziwym eucharistein – dziękczynieniem. W czasie kazania z zaangażowaniem przedstawił ludzki obowiązek troski wobec przyrody. Ta troska, która charakteryzuje leśników i myśliwych, może prowadzić do Stwórcy, objawiającego się w pięknie natury. Opieka nad naturą jest także wypełnianiem woli Boga, ponieważ powierzył On nam ziemię, aby czynić ją sobie poddaną. Kaznodzieja porównał grzech do wnyków, które zaciskają się na człowieku. Z tego śmiertelnego dla duszy potrzasku może wyzwolić nas tylko Chrystus. Musimy zaufać Bogu, bo tylko On wie, jak nam pomóc, tylko On decyduje, co jest dobre, a co złe. Wszyscy jesteśmy grzesznikami i wpadamy w sidła pokus, a mimo to Chrystus nie powstrzymał się ani na chwilę, aby oddać za nas życie. Ta miłość jest drogą, która pozwoli nam wydostać się z wszelkich potrzasków, jakie na nas czekają. Kończąc kazanie, o. Marcin zwrócił się do Matki Bożej, aby ochraniała swoje dzieci i prowadziła do życiodajnej Eucharystii.
Po Mszy św. z kaplicy polowej wyruszyła procesja eucharystyczna z udziałem sztandarów i feretronów. Zatrzymawszy się przed cudownym obrazem w tuchowskiej bazylice, wierni dziękowali za kolejny dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego i prosili o wstawiennictwo we wszystkich intencjach zaniesionych tego dnia do stóp Pani Tuchowskiej.
Wieczór Maryjny w pierwszą sobotę miesiąca miał formę modlitwy różańcowej na dróżkach. Podczas tego nabożeństwa wiernym towarzyszyła figura Matki Bożej Fatimskiej.