Nowy numer 30/2021 Archiwum

Zabytkowy kościół w Czermnej można zwiedzać z przewodnikiem

A jest co oglądać i o czym posłuchać. Nawet cud można uprosić.

Jak informuje kustosz czermneńskiego sanktuarium Matki Bożej ks. Stanisław Madeja, zwiedzanie obiektów sakralnych parafii w Czermnej jest możliwe także z przewodnikiem. Stało się tak dzięki pozyskanym funduszom z MOT i Urzędu Marszałkowskiego. Godziny, w których przewodnik oprowadzi przede wszystkim po zabytkowym 500-letnim kościele św. Marcina, to od czwartku do piątku od 9.00 do 18.00, a w niedziele od 12.00 do 17.00.

Zabytkowy kościół w Czermnej można zwiedzać z przewodnikiem   Zabytkowy kościół i czermneńskie sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia stoją bardzo blisko siebie. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Zabytkowy kościół św. Marcina, który pochodzi z 1520 roku, został w ostatnich latach gruntownie odnowiony. Na przestrzeni pięciu wieków powstało o nim wiele legend, znajduje się w nim także sporo skarbów, stanowiących dziedzictwo miejscowych parafian, które warto zobaczyć i o nich posłuchać. Obok niego znajduje się czermeńskie sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Łaskami słynący obraz jest świadkiem wielu cudów uproszonych w tym miejscu.

O niektórych legendach, a także o Panu Jezusie w czerwonych koralach, pozostawionych w Czermnej przez uzdrowionych szczudłach i kulach pisaliśmy m.in. tutaj:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama