Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Wierni towarzysze powołania swoich synów i zaplecze nieustannej modlitwy

Rodzice diakonów tarnowskiego seminarium przeżywali w jego murach dzień skupienia.

Dzień skupienia dla rodziców diakonów odbył się w niedzielę 22 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Rozpoczął się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem ks. Jacka Soprycha, rektora tarnowskiego seminarium.

Słowo Boże wygłosił ks. Roman Hopej, ojciec duchowny VI roku. Odwołując się do liturgii słowa, ukazywał wartość powołania kapłańskiego oraz zachęcał rodziców do ciągłego towarzyszenia swoim synom na tej szczególnej drodze poprzez wsparcie modlitewne.

Wierni towarzysze powołania swoich synów i zaplecze nieustannej modlitwy   Rodzice są wiernymi towarzyszami powołania swoich synów. Zwykle są zapleczem nieustannej modlitwy za ich kapłaństwo. arch. WSD Tarnów

Po Mszy św. księża przełożeni wraz z diakonami i ich rodzicami zasiedli do wspólnego stołu. Następnie w auli im. św. Jana XXIII miało miejsce spotkanie księży moderatorów z rodzicami.

Więcej zdjęć z tego spotkania można zobaczyć na stronie WSD w Tarnowie - TUTAJ.

Klerycy z VI roku WSD w Tarnowie święcenia diakonatu przyjęli 22 maja ubiegłego roku z rąk bp. Stanisława Salaterskiego i bp. Leszka Leszkiewicza. Uroczystości odbyły się w kościołach parafialnych w Lubczy i w Tylmanowej. Pisaliśmy o tym tutaj:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy