Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Zostań SPAdachroniarzem drugiego rzutu

Już 17 lutego zaczyna się druga edycja Studium Parafialnej Aktywności. Co mają do powiedzenia absolwenci pierwszej edycji?

Pierwszą edycję SPA ukończyło 76 osób z całej diecezji. – Uczestnicy SPA nazwali siebie SPAdochroniarzami, ponieważ będą stanowili duchowy desant, który ma pomagać księżom proboszczom w duszpasterstwie parafialnym. Naszym marzeniem jest to, by Kościół był wspólnotą uczniów Jezusa. Ważne jest tutaj zakorzenienie w Chrystusie, relacja z Nim, ale też głęboka relacja z innymi. Od jej jakości zależy powodzenie ewangelizacji – mówi ks. Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego.

O pierwszej edycji pisaliśmy obszernie zamieszczając świadectwa uczestników: SPADACHRONIARZE GOTOWI DO DESANTU.

- Nasze parafie potrzebują odnowy, która będzie polegała nie tyle na zwiększeniu wysiłku duszpasterskiego, co na zmianie mentalności, a co za tym idzie – strategii działania. Stąd zrodził się pomysł powołania w naszej diecezji Studium Parafialnej Aktywności (SPA) - tłumaczą sens tego przedsięwzięcia organizatorzy.

. Trwają zapisy na drugą edycję. Zapisów można dokonać przez diecezjalny formularz dostępny na tej stronie: ZAPISY NA II EDYCJĘ SPA.

Świeccy mają pole do popisu w parafii!
SYNAJ. TV
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy