Nowy numer "Gościa Niedzielnego". Czytaj, nie wychodząc z domu

REDAKCJA

publikacja 26.03.2020 14:40

W najnowszym "Gościu Niedzielnym": Znak chwały, znak nadziei. W tym roku zasłona na krzyżu nabrała nowego znaczenia.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego". Czytaj, nie wychodząc z domu Numer 13. GN można czytać online, a także w aplikacji „Gość Niedzielny" na smartfonie lub tablecie. istockphoto.com/studio GN

Wielu Czytelników pyta, jak można nabyć najnowszy, 13. numer „Gościa Niedzielnego”. Kolportaż parafialny wciąż jest wstrzymany.

„Gościa” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych miejscach sprzedaży prasy, takich jak kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.

Gość Niedzielny 13/2020
Gość Niedzielny

Aktualnie zachęcamy gorąco do skorzystania z możliwości czytania „Gościa” w wersji elektronicznej. Aby zdobyć nowe wydanie, nie ma konieczności wychodzenia z domu. W ten sposób możesz przeczytać także nasz tarnowski dodatek.

W nim znajdziesz świadectwo tarnowskiego kapłana ks. Bartłomieja Wilkosza, którego życie ukształtowała wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęła się prawie 11 lat temu w dąbrowskiej parafii, kiedy on kończył gimnazjum.

"Zastanawiałem się wtedy, co będę robił w życiu, także w kontekście kapłaństwa, bo pierwsze myśli o zostaniu księdzem pojawiły się u mnie pod koniec szkoły podstawowej. Szukałem znaków" - opowiada ks. Bartłomiej.

Ale nie tylko podjęciem decyzji kierował się, trwając przed Najświętszym Sakramentem. Nie było mu łatwo także z powodów rodzinnych. "Moi rodzice się rozwiedli, nie miałem normalnej rodziny, mama zostawiła mnie jeszcze przed I Komunią Świętą" - wyznaje.

O tym, co się w jego życiu wydarzyło, przeczytasz w artykule "Jezus trzyma mnie w dłoniach".

Piszemy również o dwóch naszych orędownikach w czasach zarazy - św. Szymonie i św. Sebastianie. Ten pierwszy jest doskonale wszystkim znany ze względu na pobliską Lipnicę Murowaną, gdzie się urodził. Ale okazuje się, że i drugiego nie trzeba daleko szukać. Jest w niewielkich Ilkowicach, 10 km na północ od Tarnowa. Jego historia wiąże się z tzw. zaraźliwym powietrzem, które w tej okolicy wyraźnie dało znać o sobie około 1740 roku. Święty ma tu swój niewielki kościół, przez miejscowych nazywany - Sebastiankiem. Więcej czytaj w artykule - Broń nas, Sebastianie.

W najnowszym dodatku Gościa Tarnowskiego przeczytasz o tym, że czas pandemii może być łaską - odnowieniem osobistej relacji z Jezusem, wskrzeszeniem modlitwy rodzinnej, tęsknotą, która pogłębi miłość. Przypominamy również o tym, jak uczestniczyć w Mszy św. transmitowanej.

Do zaufania Bogu i sięgnięcia po moc płynącą z wiary namawia naszych Czytelników ks. Zbigniew Adamek w swoim komentarzu do niedzielnej Ewangelii.

Przeczytacie także o tym, jak pomaga Caritas Diecezji Tarnowskiej dzięki 1 procentowi podatku od swoich darczyńców. Odnotowujemy także kilka wydarzeń z diecezji - Bielczy, Zabawy, Nowego Sącza i Zbylitowskiej Góry. "Dwa płuca solidarności" to z kolei artykuł o tym, jak w walce z koronawirusem ludzie jednoczą się na modlitwie i okazują pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Jak kupić „Gościa” bez wychodzenia z domu? Kliknij TUTAJ i poznaj szczegóły. Jeśli chcesz Gościa z tarnowskim dodatkiem, pamiętaj o wybraniu go z paska w górnym rogu.