GN 38/2018 Archiwum

Koronacja Pani Ziemi Mieleckiej

W Chorzelowie odbyła się uroczystość koronacyjna obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin. Prowadziliśmy RELACJĘ NA ŻYWO.

Relacja trwa

09.09.2017

Bardzo dziękujemy za towarzyszenie nam w relacji na żywo uroczystości koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Chorzelowskiej Królowej Rodzin. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego historycznego wydarzenia. Szczęść Boże!

09.09.2017

Uroczystość koronacyjna w Chorzelowie zakończyła się procesją z obrazem ukoronowanej Matki Bożej Królowej Rodzin do kościoła sanktuaryjnego. Teraz wierni indywidualnie będą modlić się przed łaskami słynącym obrazem Świętej Rodziny.

09.09.2017

Ks. Andrzej Rams, chorzelowski kustosz, kieruje słowa podziękowania   Ks. Andrzej Rams, chorzelowski kustosz, kieruje słowa podziękowania Grzegorz Brożek

09.09.2017

Ks. Andrzej Rams przypomniał, że przed 16 laty abp Wiktor Skworc, mianując go tu proboszczem, powiedział: "Księżę Andrzeju, masz do wykonania ważną misję, masz doprowadzić do koronacji tego obrazu".

09.09.2017

Wraz z Maryją Królową Rodzin i Panią Ziemi Mieleckiej wołamy z głębi naszych serc: "Wielkie rzeczy uczynił nam Wszechmocny i święte jest Imię Jego" - mówi ks. Andrzej Rams, kustosz chorzelowskiego sanktuarium.

09.09.2017

Biskup tarnowski Andrzej Jeż przed ukoronowanym wizerunkiem Matki Bożej Chorzelowskiej Królowej Rodzin, klęcząc, odmówił akt zawierzenia diecezji tarnowskiej Jezusowi Chrystusowi i Maryi z cudownego obrazu chorzelowskiego.

09.09.2017

Korony do ołtarza przyniosła rodzina Marty i Piotr Lodarskich z Chorzelowa. Są przedstawicielami wszystkich rodzin, które wdzięczną opieką otacza Matka Boża Chorzelowska Królowa Rodzin. I Lotarscy wierzą, że Ona cudownie uratowała ich dwóch starszych synów przed tragicznymi skutkami wypadków, które ich spotkały   Korony do ołtarza przyniosła rodzina Marty i Piotr Lodarskich z Chorzelowa. Są przedstawicielami wszystkich rodzin, które wdzięczną opieką otacza Matka Boża Chorzelowska Królowa Rodzin. I Lotarscy wierzą, że Ona cudownie uratowała ich dwóch starszych synów przed tragicznymi skutkami wypadków, które ich spotkały

09.09.2017

Korony według projektu Moniki Tarnowskiej-Reszczyńskiej z Muzeum Narodowego w Krakowie wykonała pracownia złotnicza Łukasza Sękiewicza z Bochni. Mają wiele elementów nawiązujących do obrazu, zdobią je kamienie, ale też różyczki, perły i listki. Powstały z dziękczynnych wotów składanych Matce Bożej w darze za otrzymane łaski lub z prośbą o ich wyproszenie. Oprócz koron z wotów wykonano także ponad 400 srebrnych i pozłacanych serduszek

09.09.2017

Nałożenie koron
Korony do ołtarza przyniosła rodzina Marty i Piotr Lodarskich z Chorzelowa. Są przedstawicielami wszystkich rodzin, które wdzięczną opieką otacza Matka Boża Chorzelowska Królowa Rodzin. I Lotarscy wierzą, że Ona cudownie uratowała ich dwóch starszych synów przed tragicznymi skutkami wypadków, które ich spotkały Przejdź do całej galerii

09.09.2017

Arcybiskup Wiktor Skworc ozdobił koronami wizerunek Matki Bożej Chorzelowskiej. Obraz przedstawia Świętą Rodzinę. Najpierw założono koronę na skronie Jezusa, potem Najświętszej Marii Panny, następnie aureolę św. Józefowi. Następnie wraz z biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem oraz rodziną Lodarskich, która przyniosła do ołtarza korony, a teraz w imieniu wszystkich rodzin złożyli kwiaty przed ołtarzem MB Chorzelowskiej

09.09.2017

Odczytywany jest dokument Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Świętych Sakramentów, w którym Ojciec św. Franciszek zezwala na ukoronowanie obrazu Matki Bożej Chorzelowskiej Królowej Rodzin papieskimi koronami.

09.09.2017

 

09.09.2017

Arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki, wygłasza homilię koronacyjną   Arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki, wygłasza homilię koronacyjną Grzegorz Brożek / Foto Gość

09.09.2017

Mszy św. przewodniczy abp. Wiktor Skworc, metropolita katowicki. W homilii zauważył, że łaskami słynący obraz Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa wita na Ziemi Mieleckiej nadjeżdżających z północnych stron Polski, od Tarnobrzega i Sandomierza. Ta świątynia to brama, a w niej, jak we drzwiach stoi Maryja z Jezusem na rękach i św. Józef.

Nawiązując do podpisu pod obrazem, metropolita katowicki, powiedział, że Święta Rodzina nie tylko wita, lecz także zaprasza na bankiet, Ucztę eucharystyczną.​

09.09.2017

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wita przybyłych na koronację gości i pielgrzymów   Biskup tarnowski Andrzej Jeż wita przybyłych na koronację gości i pielgrzymów Grzegorz Brożek / Foto Gość

09.09.2017

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wita przybyłych na koronację do Chorzelowa gości i pielgrzymów. Jak powiedział, "rok 2017 zapisuje się na kartach historii diecezji tarnowskiej jako rok dwóch koronacji. 4 czerwca przeżywaliśmy koronację figury Matki Bożej Fatimskiej z sanktuarium w Tarnowie, zaś dziś uczestniczymy w podniosłym akcie koronacji obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Obydwa wydarzenia poczytujemy sobie za wyjątkowy dar, który jeszcze bardziej uwypukla i wzmacnia charakterystyczny dla naszej diecezji maryjny rys".

09.09.2017

Właśnie rozpoczęła się uroczystość, której przewodniczy abp Wiktor Skworc. To on, będą biskupem tarnowskim wydał w 2008 roku dekret o ustanowieniu chorzelowskiej świątyni sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Dziś nałoży koronę na skronie Pani Ziemi Mieleckiej wspólnie z biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem. Jak zauważa kustosz sanktuarium ks. Andrzej Rams, czciciele matki Bożej Chorzelowskiej już dawno ukoronowali Ją w swoich sercach, czyniąc Ją Królową swojego życia. Dzisiejszym aktem Kościół potwierdza ten kult. Korony zostały wykonane z wotów dziękczynnych Matce Bożej składanych. Koronę dla Maryi i Dzieciątka Jezus, a także aureolę dla św. Józefa pobłogosławił Ojciec św. Franciszek na Jasnej Górze w 2016 roku.

09.09.2017

Na uroczystość koronacyjną przybywają biskupi. Jest już oczywiście główny koronator abp Wiktor Skworc, biskup tarnowski Andrzej Jeż, biskupi pomocniczy diecezji tarnowskiej: bp Władysław Bobowski, bp Stanisław Salaterski, bp Leszek Leszkiewicz, ale także nuncjusz apostolski abp Henryk Nowacki, bp Kazimierz Górny z Rzeszowa, bp Piotr Greger z diecezji bielsko-żywieckiej.

09.09.2017

​Na plac koronacyjny przybywają piesze pielgrzymki, m.in. z Borowej, która przemierzyła 17 km i wyruszyła już o 5.30, z mieleckiej Starówki i ponad stuosobowa pielgrzymka z Chrząstowa.

09.09.2017

Procesji z obrazem z sanktuarium na plac koronacyjny przewodniczył ks. prał. Stanisław Sojka.

09.09.2017

Na placu koronacyjnym gromadzą się pielgrzymi. Są już klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, ponad dwustu członków Rycerstwa Niepokalanej z diecezji tarnowskiej, pielgrzymi z Gniezna i diecezji sandomierskiej.​

09.09.2017

 

09.09.2017

Obraz Matki Bożej znajduje się jeszcze w kościele sanktuaryjnym. Podstawa, na której będzie niesiony, został ozdobiony białymi liliami. O godz. 9.30 rozpocznie się procesja z obrazem Matki Bożej z sanktuarium na plac koronacyjny.

09.09.2017

Szczęść Boże! Witamy w Chorzelowie na uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin. To druga koronacja w tym roku w diecezji tarnowskiej i dwunasta na przestrzeni 231 lat istnienia diecezji. Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na żywo.

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma