Nowy numer 3/2019 Archiwum

Pragnienie kapłaństwa

Zmarł ks. prał. Józef Grzegorzek, najstarszy kapłan diecezji tarnowskiej. Ks. Grzegorzek urodził się 6 kwietnia 1916 roku, a zmarł 7 lipca 2014 roku. Miał 98 lat.

Ksiądz prałat Józef Grzegorzek urodził się 6 kwietnia 1916 roku w Kobyłczynie. Pochodził z parafii Ujanowice. Egzamin dojrzałości złożył w 1937 roku, w Nowym Sączu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Edwarda Komara w dniu 9 sierpnia 1942 roku.

Jako wikariusz pracował w parafii Bobowa. Od 1948 roku był duszpasterzem w Łosiu, a od roku 1951 pierwszym proboszczem parafii w Łosiu. Ponadto sprawował obowiązki wicedziekana dekanatu Grybów. Po złożeniu urzędu proboszcza w 1991 roku, zamieszkał jako rezydent w parafii pod wezwaniem św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu. Pełnił też funkcję dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Stary Sącz. W roku 1992 został obdarzony godnością Kapelana Jego Świątobliwości.

- Msza święta żałobna w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu odbędzie się we środę 9 lipca o godz. 11.00. Msza święta pogrzebowa w kościele w Klimkówce (parafia Łosie) we środę 9 lipca o godz. 15.00. Po tej Eucharystii ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu - informuje ks. Marek Podgórski, notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Poniżej publikujemy dwa wspomnienia ks. Józefa Grzegorzka wygłoszone przez niego w 2002 roku z okazji obchodzonej przez niego 60. rocznicy święceń.

 

« 1 2 3 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy