Nowy numer 18/2024 Archiwum

Wierzę w Boga Ojca

Prawdziwy Bóg to Bóg jest Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba, Bogiem Mojżesza i proroków, a przede wszystkim Bogiem Jezusa Chrystusa.

Świat bez Boga Ojca

Nie potrzeba uruchamiania dużej wyobraźni, by opisać świat bez Boga. Żyjemy przecież w takim świecie, z którego Bóg został wyrzucony. Jak wygląda ten świat, w którym miejsce Boga zajął człowiek i przedmioty jego pożądania: pieniądze, władza, sława, kariera, seks, itp.

Świat, z którego wyrzucono Boga, w którym nie ma Boga przelicza wartość człowieka na złoto, euro, dolary, PKB, itp. Tak patrzą na człowieka współcześni menadżerowie, premierzy, ministrowie, analitycy i inni. W świecie bez Boga człowiek jest wart tyle, ile zawartość jego portfela, tyle, ile ma pieniędzy na koncie, albo w sejfie. Ten, kto nie ma nic z tych rzeczy materialnych, albo czegoś możliwego do przeliczenia na pieniądze nie może liczyć na żadną uwagę, na żadną pomoc… Nie kalkuluje się, nie opłaca, nie bilansuje się, nie przynosi zysków, nie wytwarza PKB. Taki człowiek nikomu nie jest potrzebny…

W takim świecie dziecko to obciążenie dla budżetu. Najlepiej, gdyby w ogóle się nie narodziło, a jeśli już ktoś podejmie taką „nieracjonalną” decyzję i urodzi dziecko musi się liczyć, że to ono będzie pierwszą ofiarą szukania oszczędności budżetowych. Pierwszym krokiem w takich wypadkach jest zamykanie przedszkoli, szkół, wyższych uczelni.

Podobny sposób patrzenia obserwujemy w świecie ekonomii. Kiedy w jakimś przedsiębiorstwie trzeba szukać oszczędności to najprostszym sposobem okazują się zwolnienia. Człowiek powinien pracować do granic możliwości, siedem dni w tygodniu, a kiedy już sił mu zabraknie należy ułatwić mu szybką eutanazję… Można zadać pytanie: Ile więc jest wart człowiek w świecie bez Boga? Ile jest wart w przeliczeniu na osobo-złotówkę, czy osobo-euro?

« 11 12 13 14 15 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Kto w starożytności mógł uczestniczyć w całej Mszy św.?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Odpowiedzi

Konkurs

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl