GN 32/2018 Archiwum

O. Papczyński zostanie ogłoszony świętym

Wiele wskazuje na to, że 15 marca poznamy datę i miejsce kanonizacji błogosławionego z Podegrodzia.

"Na wtorek 15 marca o godz. 10.00 zwołano konsystorz dotyczący niektórych spraw kanonizacyjnych - czytamy w planie celebracji liturgicznych pod przewodnictwem papieża Franciszka. - Wiadomo, że w ostatnim okresie wydane zostały dekrety o autentyczności cudów dokonanych za wstawiennictwem m.in. błogosławionych: Stanisława Papczyńskiego i Matki Teresy z Kalkuty. Można zatem oczekiwać, że 15 marca poznamy datę i miejsce ich kanonizacji".

O. Stanisław Papczyński urodził się 18 maja 1631 r. w Podegrodziu k. Nowego Sącza.

16 grudnia 2006 roku papież Benedykt XVI podpisał dekret o cudzie dokonanym za wstawiennictwem polskiego kapłana. Beatyfikacja Stanisława Papczyńskiego odbyła się 16 września 2007 w Licheniu. Uroczystości przewodniczył kardynał Tarcisio Bertone, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

21 stycznia 2016 papież Franciszek uznał cud za wstawiennictwem bł. Stanisława Papczyńskiego. Data kanonizacji błogosławionego zostanie ogłoszona na konsystorzu, który odbędzie się 15 marca 2016 roku.

Wspomnienie pochodzącego z Podegrodzia bł. o. Stanisława Papczyńskiego przypada 18 maja, w dniu jego urodzin.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma