Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Biskup tarnowski podpisał dokument dot. ochrony małoletnich w działaniach duszpasterskich diecezji tarnowskiej

Zaprezentowali go członkowie powołanego przez niego zespołu.

Dokument zobowiązuje każdego duchownego diecezji tarnowskiej oraz osoby zaangażowane w działania duszpasterskie z dziećmi i młodzieżą do zapoznania się z nim oraz respektowania wytycznych w nim zawartych.

Ks. Tadeusz Michalik zwracał szczególną uwagę na edukację i uwrażliwianie dzieci i młodzieży w tym względzie. - Świadomość ochrony dzieci jest niezwykle ważna. Kościół, który kojarzony jest z moralnością i zasadami, powinien dać przykład działań ochrony dzieci, a wyrazem tego są zaprezentowane wytyczne - mówił.

- Nie działamy sami. Jesteśmy w stałym kontakcie z o. Adamem Żakiem, który jest szefem Centrum Ochrony Dziecka w Krakowie przy Ignatianum, podejmującym bardzo szeroko zakrojone działania dotyczące ochrony małoletnich - dodał.

Dokument "Ochrona małoletnich w działaniach duszpasterskich diecezji tarnowskiej - normy i zasady" zostanie wydany niebawem nakładem Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej "Biblos". Można go także pobrać poniżej.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Michal
    28.06.2019 20:02
    Przeczytałem wniosek trzeba rozwiązać wszystkie oazay które odbywają się na terenie diec tarnowskiej żadna nie spełnia tych wymogów brawo kościół tarnowski sami wszytko psujemy my księża
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL