Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • STUDIUM BIBLIJNE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • SYNOD
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
tarnow.gosc.pl → Informacje → Zasłużeni dla dzieła ewangelizacji

Zasłużeni dla dzieła ewangelizacji przejdź do galerii

W Tarnowie odbyła się ogólnopolska gala wręczenia medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis”. Specjalne wyróżnienie otrzymała diecezja tarnowska.

Wyróżnieni specjalnym medalem.  
Wyróżnieni specjalnym medalem.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Kategoria Zasłużeni dla ewangelizacji w mediach

W grupie instytucji medialnych do grona wyróżnionych włączono wydawnictwo „Jedność” z Kielc, które od 10 lat współpracuje z Komisją Episkopatu Polski ds. Misji oraz Dziełem Pomocy „Ad Gentes”. Wydawnictwo wspiera misje, drukując materiały, książki, albumy misyjne po kosztach produkcji. Staraniem wydawnictwa, zwłaszcza w latach 2014-2015, ukazało się wiele cennych pozycji książkowych promujących misje. Wydawnictwo wydało „Modlitewnik misyjny”, który rozszedł się w nakładzie 18 tys. egzemplarzy. Opublikowało także książki dla dzieci: „Z Maryją na misjach”, „Ze świętymi na misjach”, „Z polskimi misjonarzami w świecie”, skierowane do dzieci w wieku szkolnym, „Listy do młodych uczniów-misjonarzy” - książka zaadresowana do młodzieży oraz ostatnio „Mały Katechizm Misyjny” - dla młodzieży i dorosłych. Wydawnictwo „Jedność” zawsze daje najniższe ceny za druk, pomaga w opracowaniu szaty graficznej książek i albumów. Od 10 lat jest głównym sponsorem nagród książkowych dla uczniów szkół podstawowych, uczestników konkursu „Mój szkolny kolega z misji”. Każdego roku przekazuje książki i albumy o wartości ponad 10 tys. złotych.

Nagrodzeni w kategorii mediów.   Nagrodzeni w kategorii mediów.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

„Echo z Afryki i innych kontynentów” jest czasopismem wydawanym przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera od 1891 r. Jest najdłużej wydawanym czasopismem misyjnym na rynku. Informuje o kwestiach ewangelizacji na wszystkich kontynentach i zachęca czytelników do czynnej współpracy w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym, zwłaszcza w krajach misyjnych.

Rozgłośnia archidiecezji przemyskiej Radio Fara prowadzi systematyczne audycje misyjne. Redaktorzy często zapraszają do rozmowy o misjach misjonarzy z diecezji i zakonnych. Przygotowują wywiady o tematyce misyjnej, reportaże z krajów misyjnych, zachęcają do wsparcia misji, systematycznie informują o stałych wydarzeniach misyjnych i akcjach pomocy misjom prowadzonych przez Dzieła Misyjne w Polsce i różne organizacje. Nie brakuje na antenie Radia Fara misyjnych programów formacyjnych dla dzieci (np. Wyprawa misyjna dzieci archidiecezji przemyskiej po Afryce i Ameryce). Rozgłośnia wielokrotnie angażowała się w promocję akcji i ich przeprowadzanie np. „Adopcja serca” i zbiórka makulatury na budowę studni w Afryce.

« ‹ 2 3 4 5 6 › »
Zasłużeni dla dzieła ewangelizacji 2023

Foto Gość DODANE 26.10.2023 AKTUALIZACJA 26.10.2023

Zasłużeni dla dzieła ewangelizacji 2023

​Msza św. z okazji 50-lecia posługi misyjnej tarnowskich księży oraz gala wręczenia medalu "Benemerenti in Opere Evagelizationis" odbyła się 26 października 2023 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

|

GOSC.PL

publikacja 26.10.2023 15:10

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BENEMERENTI IN OPERE EVANGELIZATIONIS
  • MEDAL
  • MISJE

Polecane w subskrypcji

  • Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
  • Atak gazowy pod Bolimowem. Tutaj 110 lat temu użyto najwięcej gazów bojowych w I wojnie światowej
    • Historia
    • Przemysław Kucharczak
    Atak gazowy pod Bolimowem. Tutaj 110 lat temu użyto najwięcej gazów bojowych w I wojnie światowej
  • „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
  • Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X