Tarnowski

Wierzę w Boga Ojca

Prawdziwy Bóg to Bóg jest Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba, Bogiem Mojżesza i proroków, a przede wszystkim Bogiem Jezusa Chrystusa.

Bóg jest Ojcem miłosiernym

Ojciec miłuje swoje dzieci miłością nieodwołalną. Ojcostwo i miłość utożsamiają się. Św. Jan pisze w Pierwszym Liście: „...Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością” (4.16). Nauka o ojcowskiej miłości Boga płynie nie tylko ze słów Jezusa, ale przede wszystkim z Jego życia, śmierci i zmartwychwstania. „Bóg tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16). Boża miłość, jak każda dobra miłość rodzicielska uprzedza dziecięcą miłości w stosunku do ojca i matki obdarowując człowieka życiem, wolnością, dobrocią.

Bóg objawia się w Jezusie przede wszystkim jako Ojciec, który lituje się nad swymi dziećmi i przebacza im winy. Bezinteresowne przebaczenie to najbardziej charakterystyczny, rys rodzicielskiej miłości. Jezus nie tylko uczy o miłości Boga ale oddaje życie za grzeszników (por. Mt 26,26-28, Łk 22,19-20). Całe posłannictwo Jezusa było wyrazem i zarazem owocem zbawczej miłości Boga: „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony” (J 3,16-17).

W osobie i czynach Jezusa Chrystusa objawia się tajemnica miłosierdzia Boga. Jan Paweł II w encyklice O Bożym Miłosierdziu Dives in misericordia napisał: „Chry­stus nadaje całej starotestamentalnej tradycji miło­sierdzia Bożego ostateczne znaczenie. Nie tylko mó­wi o nim i tłumaczy je poprzez porównania i przypowieści, ale nade wszystko sam je wciela i uosabia. Poniekąd On sam jest miłosierdziem”[18].

« 6 7 8 9 10 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Kto w starożytności mógł uczestniczyć w całej Mszy św.?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Odpowiedzi

Konkurs

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl