Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wiara w Ewangelii św. Łukasza

Maryja wzorem człowieka bezgranicznie ufającego Bogu.

Czym jest Pismo Święte? Czy tylko wykładem prawd wiary i zasad moralnych?

Pismo Święte nie jest rodzajem encyklopedii teologicznej, w której wyjaśnia się określone pojęcia lub tematy. Jest zaproszeniem człowieka do dialogu z Bogiem, który się objawia. Dlatego często przedstawia tych, do których zostało skierowane słowo Boże, czyli ukazuje Bożych rozmówców. Odpowiadają oni przede wszystkim wiarą na Boże słowo. Widać to zarówno na kartach Starego Testamentu, ale także w Nowym Testamencie.

Przypatrzmy się jednej postaci, która odegrała zasadniczą role w historii zbawienia – Maryi, Matce Jezusa. Zanim spojrzymy na Nią oczami św. Łukasza, zwróćmy najpierw uwagę na to, co jest niezwykle ważne w jego Ewangelii, a mianowicie na znaczenie słowa Bożego. Następnie zatrzymajmy się na tym, w jaki sposób Ewangelista pisze o Maryi. Pozwoli nam to uświadomić sobie, czym jest wiara w Ewangelii św. Łukasza.

« 1 2 3 4 5 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Co oznacza imię Łazarz?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl
lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl

Sponsor