Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pamiętnik Wiktora

Oto relacja ze Światowych Dni Młodzieży mielczanina Wiktora Strzelczyka. Dzień po dniu, godzina po godzinie, chwila po chwili.

Relacje te Wiktor publikował regularnie na stronie par. pw. MB Nieustającej Pomocy w Mielcu (www.mbnp.mielec.pl).

25 lipca 2016 roku 

Ten dzień był długo oczekiwany przez pielgrzymów z całego świata, ale także z Polski. To właśnie w tym pięknym, słonecznym, poniedziałkowym dniu rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży.

Ekipy z Mielca nie mogło tam nie być! Młodzi ludzie z Osiedla, z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączyli swoje zasoby ludzkie wraz z przyjaciółmi ze Smoczki, z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej oraz z młodzieżą z okolicznych miejscowości.

O 13.00 ponad 60-osobowa grupa była gotowa do odjazdu, który nastąpił kilkadziesiąt minut później. Podróż nie była długa. Po mniej niż dwóch godzinach autokar i bus dotarły do wsi Uszew - naszego miejsca noclegowego. Niemal od razu poczuliśmy klimat krakowskiego wydarzenia.

Niezwykła gościnność tutejszego proboszcza, ogromne zaangażowanie wolontariuszy pozwoliły stworzyły domowy klimat. Po otrzymaniu prezentów tzw. plecaków pielgrzyma nadszedł czas na zakwaterowanie w domach naszych dobrodziejów. Dwuosobowe grupy znalazły dach nad głową w kilku miejscowościach, we wspomnianej Uszwi, Okocimiu czy Zawadzie Uszewskiej.

Najważniejszym punktem tego dnia była Msza Święta w kościele pw. Św. Floriana w Uszwi. Oprócz pielgrzymów z Mielca uczestniczyli w niej także nasi rodacy z innych parafii oraz kilkunastoosobowa grupa misjonarzy, a wśród nich czarnoskórzy księża z Nigerii czy Ghany.

Po zakończonej Eucharystii nastąpił czas zabawy. Jednak zanim zaczęliśmy wielbić Boga tańcem i muzyką, dzięki dobroci gospodarzy mogliśmy posilić się grillowanymi kiełbaskami i innymi przysmakami. Polonez, taniec belgijski, piosenki Arki Noego - niczego nie brakowało od strony artystycznej!

To był wspaniały, pierwszy dzień Światowych Dni Młodzieży spędzony w gronie przyjaciół oraz nowo poznanych ludzi.  Wieczorem, przed pójściem na spoczynek odśpiewaliśmy Apel. Już jutro, we wtorek jedziemy do Krakowa na Błonia, gdzie kard. Stanisław Dziwisz w czasie uroczystej Mszy św. dokona oficjalnego otwarcia ŚDM.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama