Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kościół - wspólnota błogosławionych

U boku Jezusa znajdowali się ludzie, którzy pragnęli Go słuchać.

Wskazania Jezusa, szczególnie w rozpoczynających mowę na górze błogosławieństwach, są niewątpliwym pouczeniem, wskazaniem na czym polega szczęście człowieka.

Jezus poucza zgromadzone tłumy, na czym polega szczęście i jak należy postępować, aby je osiągnąć. Wydaje się również, iż zestawiając błogosławieństwa Mateusza i Łukasza, można odpowiedzieć także na pytanie: Kiedy uczniowie Chrystusa w pełni staną się szczęśliwymi? Nade wszystko jednak warto zwrócić uwagę, iż wskazania Jezus – jak postępować by być szczęśliwym niejako rozpoczynają nauczanie Jezusa. Według przekazu Ewangelii św. Mateusza, Jezus rozpoczyna swoją pierwszą wielką mowę od nauki – wskazań, co uczynić by być szczęśliwym. Każdy bowiem chrześcijanin, każdy uczeń Chrystusa jest wezwany do bycia szczęśliwym. Św. Mateusz przekazując naukę Jezusa, na samym początku zaprasza adresatów do refleksji: Czy jesteś szczęśliwym? Pytanie to kieruje do każdego z nas.

« 1 2 3 4 5 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Kościół to wspólnota ludzi powołanych przez Chrystusa. Z czym zawsze łączyło się i wciąż łączy się powołanie?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl
lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Konkurs

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl

Sponsor