Nowy numer 22/2020 Archiwum

Dąbrowa Tarnowska. Na Mszę św. można zapisać się on-line

Księża próbują szukać rozwiązań, które pozwolą maksymalnie wykorzystać limit wiernych w kościołach.

Jeszcze kilka miesięcy temu było to nie do pomyślenia, że można do kościoła nie wejść na Mszę św.

Od 20 kwietnia, od kiedy obowiązuje zwiększony limit wiernych dostosowany do powierzchni kościoła, księża próbują różnych rozwiązań odliczania wiernych, którzy jednocześnie mogą przebywać w kościele. By uniknąć sytuacji, w których będę musieli odmówić ludziom uczestnictwa w Mszy św., stosują różne rozwiązania.

O niektórych w nich pisaliśmy tutaj:

 

Dąbrowa Tarnowska. Na Mszę św. można zapisać się on-line   Według nowego przelicznika w dąbowskim kościele parafialnym może się jednocześnie przebywać 60 osób. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Według nowego przelicznika w dąbowskim kościele parafialnym może się jednocześnie przebywać 60 osób. W drugim - starym, który znajduje się na terenie parafii, jest to 30 miejsc. - Wykorzystajmy te możliwości optymalnie. Nie możemy bowiem, odwołując się do słów papieża Franciszka, sprowadzić naszego życia duchowego do przestrzeni wirtualnej. Łączność internetowa była i będzie dalej pomocna, ale nie zastąpi osobowej, bezpośredniej więzi sakramentalnej i duchowej - apeluje do wiernych miejscowy proboszcz ks. Stanisław Cyran.

Aby maksymalnie ułatwić wykorzystanie wszystkich dostępnych miejsc w dąbrowskich świątyniach, parafia stworzyła program komputerowy, który jest dostępny na stronie internetowej parafii od soboty. Korzystając z tego programu, można sprawdzić, czy są wolne miejsca w kościele w danym dniu i na daną godzinę i ewentualnie zarezerwować sobie miejsce. Trzeba jedynie podać numer swojego telefonu komórkowego, na który po rejestracji wierny otrzymuje potwierdzenie rezerwacji miejsca w kościele.

- W ten sposób uchronimy się od bardzo przykrych sytuacji, gdy kogoś przyjdzie do kościoła i okaże się, że nie ma dla niego miejsca w świątyni. Korzystając z tej aplikacji, każdy będzie miał pewność, że będzie miał zarezerwowane miejsce w kościele - tłumaczy proboszcz, apelując, by młodsi pomagali starszym, słabo zorientowanym w internecie, w dokonaniu rezerwacji miejsc.

Osoby, które nie mają takiej możliwości, mogą nadal zgłaszać chęć udziału w Mszy św. telefonicznie. Starsze i podwyższonego ryzyka proszone są o pozostanie w domach. W dąbrowskich kościołach jest odprawianych osiem Mszy św. w niedzielę, w dni powszednie pięć. Do udziału w tych w dni powszednie proboszcz zachęca szczególnie. - Zwykle jest dużo miejsc wolnych, niewykorzystanych. Skorzystajmy z tej okazji - apeluje ks. Stanisław Cyran.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama