Nowy numer 09/2020 Archiwum

Diecezja tarnowska z Polską pod Krzyżem

Kapłani zachęcali do zadbania o przydrożne krzyże, uczestnictwa w tym dniu w Mszy św., do udziału w Drodze Krzyżowej.

W większości parafii na terenie diecezji tarnowskiej organizowane były czuwania i modlitwy w łączności z „Polską pod Krzyżem”. Kapłani zachęcali do zadbania o przydrożne krzyże, uczestnictwa w tym dniu w Mszy św., do udziału w Drodze Krzyżowej.

Niektóre z czuwań miały zasięg dekanalny. Tak było na Górze Śmierci w parafii Pustków-Osiedle czy w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Około tysiąc osób stanęło w Mielcu pod Krzyżem.

Górale pokazali, że wiernie trwają przy krzyżu. Krzyż góruje i czuwa nad życiem mieszkańców Ochotnicy Dolnej. Zobaczcie:

Parafie przeczycka i jodłowska podjęły inicjatywę wspólnej modlitwy przy krzyżu na Pułanki, stojącym na granicy tych dwóch miejscowości. Pisaliśmy o tym tutaj:

Na naszej stronie znajdziecie także relacje z czuwań zorganizowanych w Limanowej, Szczawnicy, Muszynie, Krynicy czy Dębicy-Latoszynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama