Nowy numer 22/2020 Archiwum

Z tęsknoty za Panem

W czasie, kiedy uczestnictwo w Mszy św. stało się utrudnione, zachęcamy do odkrycia duchowej głębi Eucharystii.

Przez sześć niedziel ubiegłorocznego Wielkiego Postu razem z ks. Andrzejem Dudkiem, liturgistą, odkrywaliśmy duchową głębię Mszy św. Była to odpowiedź na synodalne postulaty wiernych diecezji tarnowskiej, by tłumaczyć, czym jest Eucharystia.

Z tęsknoty za Panem   - Jest kilka obrazów, które mogą pomóc nam zrozumieć, na czym polega ten najważniejszy moment Eucharystii i jak my możemy w niego wejść - mówi ks. Andrzej Dudek, liturgista. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Dziś, w czasach epidemii, kiedy uczestnictwo w Mszy św. stało się utrudnione, przypominamy te teksty. Obecny Wielki Post, w roku poświęconym Eucharystii, nabrał szczególnego wymiaru - czasu tęsknoty za Panem.

Niech te teksty staną się także swego rodzaju wprowadzeniem do odkrywania tajemnicy Eucharystii z ks. Michałem Dąbrówką. Ta propozycja przygotowana przez Synaj.tv wystartuje od przyszłego tygodnia.

Zatem wyruszamy w drogę:

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama