Nowy numer 48/2020 Archiwum

Sól dla pielgrzymów

Po raz 31. z Tarnowa wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska.

Rozpocznie się ona 17 sierpnia o godz. 6.30 Mszą św. na Placu Katedralnym w Tarnowie. Eucharystii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi bp Andrzej Jeż, ordynariusz tarnowski.

Symbolem tegorocznego pielgrzymowania będzie sól. – Jesteśmy solą ziemi i pielgrzymka ma za zadanie odkryć i przypominać tę prawdę – podkreśla ks. Zbigniew Szostak, dyrektor PPT. Dla pielgrzymów przygotowano tonę soli, którą otrzymają na pierwszym, wieczornym apelu.

W tym roku nie będzie patronów dnia, prezentowane natomiast będą wspólnoty ludzi, którzy w różnoraki sposób pomagają odnaleźć się w dzisiejszym świecie. To np. Focolari, wspólnota Emanuel czy Arka. Dla pątników przygotowano też specjalne kaplice, a w jeden dzień w grupach będzie niesiony Najświętszy Sakrament.

Szacuje się, że w tym roku weźmie w niej udział ok. 8 tys. osób, wśród nich będą członkowie wspólnoty Cenacolo. Ostatnie dwa dni pielgrzymować będzie też grupa z Niemiec.

Ks. Zbigniew Szostak, dyrektor PPT
Gość Tarnowski

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama