Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szkoła ewangelizacji

To już 3. dzień pielgrzymki, podczas którego pątnicy proszą o dar dzielenia się wiarą.

Podczas dzisiejszego dnia dla pielgrzymów świadkiem wiary jest neokatechumenat. To wspólnota, która powstała w latach 60. ubiegłego wieku. – Istnieje obecnie w 105 krajach, niemal na wszystkich kontynentach. W swoim rozwoju duchowym wykorzystuje tzw. trójnóg: słowo Boże, liturgię i wspólnotę – pisze ks. Janusz Adamczyk w podręczniku pielgrzyma.

Intencja dzisiejszego dnia brzmi: „Chrystusa, który przez swoją śmierć i zmartwychwstanie stał się naszą Dobrą Nowiną, prośmy o umiejętność dzielenia się świadectwem życia według wartości Bożych; byśmy nie zapomnieli, że wiara umacnia się, gdy jest przekazywana.

Grupa A, która wczesnym rankiem wyszła z Grobli, ma dziś do pokonania 28 km, a punktem docelowym są dla niej Radziemice. Druga część pielgrzymki ma do pokonania trochę krótszą, bo 25-kilometrową trasę.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama