Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wieczorne czuwanie przejdź do galerii

Każdy dzień pielgrzymowania kończy apelowa modlitwa.

W pielgrzymim kalendarzu wieczorne godziny po przyjściu na nocleg i umyciu się są czasem wspólnej modlitwy, zakończonej Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem ks. przewodnika. – Moja grupa liczy 230 osób, czterech księży i trzech kleryków. Grupa sprawdza się, jest zdyscyplinowana. Sanitarka nie miała większych problemów, oby tak dalej. Jestem pierwszy raz przewodnikiem, pielgrzymowałem wcześniej z częścią B – mówi ks. Jakub Misiak, przewodnik grupy 5.

Pielgrzymi słuchają tekstu Pisma św., krótkiego rozważania, robią rachunek sumienia, modlą się w intencjach wszystkich pielgrzymów, jak również gospodarzy, którzy ich przyjmują. Podczas pierwszych dni pątnicy otrzymali specjalne woreczki z solą, którą pobłogosławił bp Andrzej Jeż w dniu rozpoczęcia pielgrzymki.

Zobacz film:

31 Pielgrzymka Tarnowska, apel, sól na drogę
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

Sól pochodzi z kopalni soli w Bochni. Jest symbolem tegorocznego pielgrzymowania, które przebiega pod hasłem „Być solą ziemi”. – Do pójścia na pielgrzymkę zachęcił mnie kolega… W przyszłym roku też pójdę, bo naprawdę warto, nie znasz ludzi, ale w drodze stają ci się bliscy i to jest coś niesamowitego – mówi Przemek z grupy 5. – Ja idę już trzeci raz. Nie patrzy się na kilometry, liczy się cel drogi – podkreśla Mateusz, również z grupy 5. 

Zobacz film:

31 Piesza Pielgrzymka Tarnowska, apel, sól na drogę 2
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama