Nowy numer 3/2021 Archiwum

Doszli do celu

Pielgrzymi zakończyli dziewięciodniową drogę na Jasną Górę.

Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża na Wałach Jasnogórskich zakończyła się 31. Piesza Pielgrzymka Tarnowska do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Po dziewięciu dniach, przejściu blisko 240 kilometrów, pątnicy doszli do celu. – W czasie pielgrzymki mogliśmy odkrywać to, że niezależnie od wygód, trudności podczas wędrówki, naszego wyglądu czy słabości jesteśmy Bożym arcydziełem. Naszym zadaniem jest kształtować w naszych duszach, na kształt naszej Matki, dzieło Bożego arcydzieła, które jest w nas. Bądźmy arcydziełami świętości. Nie dostosowujcie się do kogoś, kto jest mniejszy od Jezusa, a Maryja niech będzie Waszą przewodniczką, tak jak dzisiaj, gdy oczekiwała Was wchodzących na Jasną Górę – powiedział w homilii pasterz Kościoła tarnowskiego. 

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa „Być solą ziemi”. Uczestnicy pielgrzymi nieśli ze sobą pobłogosławioną sól. – Myślę, że pielgrzymi mieli wiele okazji, aby się posolić, czyli zmienić swoje życie lub je utwierdzić, zobaczyć w innym świetle. Życie w przyjaźni z Bogiem realizowało się w modlitwie podczas pielgrzymki od rana do wieczora, zwłaszcza na Eucharystii. Chciałbym życzyć wszystkim pielgrzymom, aby kierowali się Dekalogiem w swoim życiu. to będzie ta prawdziwa sól, która przemieni ich środowiska – powiedział w wywiadzie dla RDN Małopolska ks. Zbigniew Szostak, dyrektor PPT.

Pielgrzymów witały setki diecezjan, którzy specjalnie przyjechali na wejście pątników. – Z naszej parafii uzbierało się ludzi na dwa autokary – mówi ks. prał. Stanisław Dutka, proboszcz parafii bł. Karoliny w Tarnowie. W pielgrzymce uczestniczyli też słuchacze RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz dzięki codziennym transmisjom radiowym z pątniczego szlaku. – To dzięki waszej pracy tysiące pielgrzymów duchowych mogło się z nami łączyć i z nami wędrować – podkreślił ks. Szostak. Pielgrzymi bezpiecznie, przy dobrej pogodzie, przemierzyli szlak z Tarnowa na Jasną Górę.

Więcej na www.rdn.pl

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama