Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sanktuarium serca przejdź do galerii

W Pasierbcu rozpoczął się tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Do sanktuarium pielgrzymowali przedstawiciele służby zdrowia i czytelnicy „Gościa Tarnowskiego”.

- W imię Boże, razem z Maryją, rozpoczynamy odpust, który w tym roku ma szczególny wymiar, ponieważ świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia - mówi ks. Bogdan Stelmach, kustosz sanktuarium.

Przez cały tydzień na pasierbieckie wzgórze będą pielgrzymowali mieszkańcy z diecezji tarnowskiej i spoza jej granic, „swoje dni” będą mieli przedstawiciele grup społecznych, stowarzyszeń i ruchów.

Pierwszego dnia odpustu do sanktuarium pielgrzymowali pracownicy służba zdrowia z Limanowej.

- Bardzo dobrze pamiętamy dzień koronacji, deszcz i zmartwienie księdza proboszcza, czy wszystko się uda. To był dla nas, mimo niepogody, spokojny dzień. Nie podejmowaliśmy żadnych interwencji medycznych. Widać, że Matka Boża czuwała - wspominają medycy.  

Mszy św. przewodniczył bp Jan Styrna, emerytowany biskup elbląski, który pochodzi z diecezji tarnowskiej i był zaangażowany w organizację koronacji.

- Wracając do koronacji przypominamy sobie cały ogrom przygotowań zewnętrznych, ale i duchowych. Po latach najważniejsze jest to, co duchowe. Chodzi przecież o to, by koronować Maryję w swoim sercu, życiu, by nasze serca stawały się coraz bardziej sanktuariami Boga - mówił w homilii biskup.

Wśród pielgrzymów można było spotkać czytelników „Gościa Tarnowskiego”. - Czytam od dawna, od deski do deski. To pismo, które pomaga mi wierzyć, stara się ukazywać trudne prawdy w przystępny sposób - mówi pan Jan.

Tygodniowy odpust w tym roku jest także związany z dziękczynieniem za 25 lat „Gościa Tarnowskiego”. Warto przypomnieć, że przed 25 laty pierwszy numer tarnowskiej edycji GN trafił do rąk pielgrzymów. Rozdano wówczas na placu 10 tys. egzemplarzy.

Jubileuszowe dziękczynienie za 25 lat „Gościa Tarnowskiego” odbędzie się 26 sierpnia o godz. 11.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama