Nowy numer 38/2022 Archiwum

W ten weekend rozpoczyna się tygodniowy odpust na Pasierbcu

To 29. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej i pierwszego wydania tarnowskiej edycji Gościa. Głównej uroczystości będzie przewodniczył nuncjusz apostolski.

Hasłem tegorocznego odpustu ku czci Matki Bożej Pasierbieckiej są słowa zaczerpnięte z kanonu: "O Pani, ufność nasza w modlitwy Twej obronie, chroń nas, chroń nas, Królowo Pokoju!". W tym roku mija 29. rocznica koronacji obrazu w Pasierbcu i wydania pierwszego numeru tarnowskiej edycji Gościa Niedzielnego. Ponadto po raz 29. na pasierbieckie wzgórze uda się nocna piesza pielgrzymka z Bochni.

Uroczyste rozpoczęcie odpustu odbędzie się w sobotę (20.08) Mszą św. o godz. 18. Przewodniczył jej będzie ks. prał. Tomasz Atłas. W niedzielę (21.08) Sumę o godz. 11 w intencji służby zdrowia odprawi bp Stanisław Salaterski. W poniedziałek (22.08) o godz. 18 z rodzinami i za nie będzie się modlił abp Wacław Depo. Wtorek (23.08) będzie dniem modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie ze świadectwem Jana Budziaszka. W środę (24.08) Mszy św. w intencji chorych i cierpiących przewodniczył będzie abp Henryk Nowacki. Czwartek (25.08) będzie dniem dziękczynienia za dar kapłaństwa i modlitwy o powołania.

W ten weekend rozpoczyna się tygodniowy odpust na Pasierbcu   Plakat tegorocznego odpustu. Sanktuarium w Pasierbcu

W piątek (26.08) o godz. 18 Eucharystii będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż, a po niej zostanie odprawiona plenerowa droga krzyżowa, którą poprowadzi ks. Stanisław Sojka, postulator procesu beatyfikacyjnego Stefanii Łąckiej. W sobotę (27.08) o godz. 18 Mszy św. będzie przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz.

Główne uroczystości odpustowe rozpoczną się 28 sierpnia tradycyjną Pasterką o północy. Eucharystii przewodniczył będzie o. Szymon Warciak, opat w Szczyrzycu. Celebrację uroczystej Sumy odpustowej o godz. 11 poprowadzi nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Pasierbiec poznasz także z naszych archiwalnych tekstów:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy