Nowy numer 2/2021 Archiwum

Mamy 20 lat!

Tarnowska edycja "Gościa Niedzielnego" świętuje rocznicę powstania.

„Gość Tarnowski” ukazał się po raz pierwszy 29 sierpnia 1993 roku. Okolicznościowy numer otrzymali wówczas nie tylko diecezjanie, ale przede wszystkim uczestnicy koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Rozdano wówczas 10 tys. egzemplarzy.

Gość Niedzielny był obecny w diecezji tarnowskiej długo przed pojawieniem się jego lokalnego dodatku. W parafiach rozprowadzano wydanie ogólnopolskie tygodnika. – Pojawienie się edycji diecezjalnej wzmocniło identyfikację diecezji z tytułem. Od października 1994 roku objętość wkładki zwiększyła się z dwóch do czterech stron, a od kwietnia 1996 roku do ośmiu stron. Od czerwca 1996 roku dodatek ukazuje się w kolorze. Od 15 sierpnia 2012 roku działa także strona internetowa Gościa Tarnowskiego. Wcześniej w uboższej wersji działała podstrona na stronie diecezjalnej.

Z okazji 20. rocznicy powstania „Gościa Tarnowskiego” w bazylice katedralnej 12 września o 12.00 bp Andrzej Jeż będzie przewodniczył Mszy św. z udziałem księży biskupów pomocniczych oraz kapłanów z całej diecezji. Wierni będą mogli obejrzeć plenerową wystawę fotograficzną przy katedrze. Do parafii dotrze specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego” ze zmutowaną okładką oraz jubileuszową edycją tarnowską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama