Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zapraszamy do Pasierbca!

W sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia czekamy na Jej czcicieli i czytelników „Gościa Tarnowskiego”. W tym roku mija 25. rocznica koronacji obrazu w Pasierbcu i wydania pierwszego numeru naszego tygodnika.

Świętowanie jubileuszy koronacji i „Gościa Tarnowskiego” potrwa cały tydzień w ramach odpustu w Pasierbcu, który rozpocznie się 19 sierpnia.

Do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia będą pielgrzymować służba zdrowia (19 sierpnia), rodziny, stowarzyszenia i ruchy (20 sierpnia), młodzież (21 sierpnia), chorzy (22 sierpnia), kapłani (23 sierpnia) i strażacy (24 sierpnia).

Główne uroczystości rozpoczną się w wigilię obu rocznic. Msze św. w sobotę 25 sierpnia zostaną odprawione o 7.00 i 11.00. O 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo dróżek maryjnych, a po nim o 18.00 Eucharystii będzie przewodniczył kustosz senior ks. prał. Józef Waśniowski. Kolejne wydarzenia czuwania to Apel Jasnogórski o 21.00, Droga Krzyżowa o 22.00 i nowenna do Matki Bożej o 23.00. Pasterce maryjnej o 24.00 będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik.

Niedziela 26 sierpnia to główny dzień naszego dziękczynienia. Msze św. będą o 7.00 i 9.00. Homilie wygłosi na nich ks. dr Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”.

O 11.00 rozpocznie się uroczysta Suma pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża. Ta Eucharystia będzie transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Tego dnia będzie można jeszcze uczestniczyć w Drodze Krzyżowej o 15.00, Mszy św. o 16.00, różańcu o 17.30 i wieńczącej  tygodniowe dziękczynienie Eucharystii o 18.00. 

Z okazji jubileuszu „Gościa Tarnowskiego” do rąk czytelników trafi 19 sierpnia specjalny numer poświęcony naszemu tygodnikowi, zaś 26 sierpnia podwójny numer dedykowany Matce Bożej Pasierbieckiej i Jej sanktuarium.

Pielgrzymi, którzy przybędą na główne uroczystości jubileuszowe, otrzymają upominek w postaci numeru o jubileuszu „Gościa Tarnowskiego”. Przy sanktuarium stanie też namiot, w którym będzie można zdobyć gościowe gadżety.

Dokładny program uroczystości jubileuszowych znajdziecie TUTAJ!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama